Malowanie mebli kuchennych – praktyczne wskazówki!

Malowanie mebli kuchennych – praktyczne wskazówki!

Wymiana mebli kuchennych wiąże się z dużym nakładem finansowym, do tego wymaga planu oraz czasu. Nie zawsze możemy sobie na to pozwolić, nawet jeśli 

nasza kuchnia aż prosi się o odświeżenie. Dowiedz się jak pomalować meble kuchenne, by nadać im nowoczesnego wyglądu! 

Malowanie mebli kuchennych przygotowanie

Zanim przystąpisz do radosnego malowania starych mebli w kuchni: 

– Zadbaj o odpowiedni sprzęt: farbę, pędzle, środki czystości, papier ścierny i folię budowlaną do zabezpieczenia podłogi.

– Przygotuj meble do malowania, oczyść z tłuszczu i zabrudzeń oraz napraw usterki.

– Zabezpiecz podłogę i resztę mebli folią budowlaną, by nie pobrudzić albo nie uszkodzić ich podczas pracy. Z renowacją mebli kuchennych nie warto się spieszyć. Okolica miejsca pracy powinna być dobrze zabezpieczona, a meble warto rozkręcić dla precyzyjnego przygotowania pod kładzenie na nie farby. 

Jak przygotować meble kuchenne do malowania?

Odnawianie mebli kuchennych powinno być precyzyjne i dokładne, by wyglądały jak nowe, dlatego kluczowe jest odpowiednie przygotowanie powierzchni starych szafek: 

– Dokładnie wyczyść powierzchnię szafek, najlepiej z użyciem środków odtłuszczających.

– Sprawdź, czy poszczególne szafki nie wymagają naprawy, jeśli tak, wykonaj potrzebne prace jeszcze przed malowaniem.

– Zeszlifuj powierzchnię szafek z użyciem papieru ściernego. Zrób to z uwzględnieniem wszystkich miejsc (wcześniejsze usunięcie gałek czy klamek będzie pomocne), postaraj się wygładzić nierówności i zetrzeć rysy. – Zmatowioną powierzchnię jeszcze raz przemyj i poczekaj, aż wyschnie. W ten sposób przygotowane meble są gotowe do malowania. Zadbaj o wystarczająco dużo miejsca pokrytego folią zabezpieczającą, by móc wygodnie pomalować wszystkie szafki i pozostawić je tam, dopóki nie wyschną. 

Jaką farbę do malowania mebli wybrać?

Bez względu na to, czy masz meble z litego drewna, czy materiału MDF, dobrym wyborem będzie farba akrylowa. Oba rodzaje powierzchni zachowują się podobnie i bez obaw można pomalować je farbą tego samego rodzaju. Innym, korzystnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po specjalną farbę renowacyjną, która sprawdzi się również w przypadku płytek ceramicznych i podłogi! Kolor pozostaje do Twojego wyboru, chociaż niezwykle modna i elegancka jest oczywiście, biel. 

Renowacja starych mebli kuchennych pozwala zaoszczędzić wiele pieniędzy i sprawić, że dotychczasowe meble posłużą nam jeszcze przez lata. Precyzyjnie 

pomalowane meble kuchenne będą wyglądały jak nowe, a zaoszczędzoną kwotę będziesz mógł wydać na inne przyjemności! 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *