Steico – ekologiczne budowanie energooszczędnych domów

Steico – ekologiczne budowanie energooszczędnych domów

Ekologia to nie jest wyłącznie modne słowo – to zespół zachowań, którymi człowiek zamierza uratować siebie i świat przed zagładą. Ekologiczne materiały oraz systemy dociepleń zwiększające termoizolacyjne parametry budynków, to oferta firmy Steico – niekwestionowanego europejskiego lidera rynku systemów izolacyjnych produkowanych z włókna drzewnego.

 

Dlaczego produkty Steico mają przewagę nad innymi?

Steico to produkty oparte na surowcach naturalnych. Włókno drzewne jest zasadniczym składnikiem wszystkich elementów dociepleń budynków produkowanych w firmie. Materiały produkowane przez Steico pozwalają na budowę domów w systemie kanadyjskim, które w naszym niełatwym klimacie mają parametry domów pasywnych, co do łatwych nie należy. Ten fakt został potwierdzony certyfikatem nadanym firmie przez Niemiecki Instytut Budownictwa Pasywnego. Ciepłe domy, to komfort, ale również zdrowie – w suchych ścianach i pomieszczeniach bez wilgoci nie ma warunków do rozwoju kultur bakterii, grzybów, pleśni.

Steico ma na terenie Polski dwie fabryki, a produkty sprzedaje w czterdziestu krajach, również poza granice Europy.

Dla ekologów w działalności Steico ważna jest dbałość o prowadzenie gospodarki leśnej w oparciu o światowe standardy ochrony przyrody.

Systemy izolacyjne i drewno klejone

To podstawa produkcji Steico. Naturalne płyty z włókna drzewnego, maty izolacyjne, izolacje wdmuchiwane z celulozy lub włókna, płyty pilśniowe, izolacje akustyczne,  płyty pod panele doskonale pełnią funkcje użytkowe, a świadomość, że są wykonane z materiałów ekologicznych ma duże znaczenie dla użytkowników.

W Steico stosuje się nowatorską metodę produkcji drewna warstwowego – klejonego, które cechuje się niezwykłą wytrzymałością. Najwyższej klasy dwuteowe belki STEICOwall służą do wznoszenia ścian i budowy stropów, a belki STEICOjoist są niezastąpione przy budowie konstrukcji dachu. Klejone belki firmy Steico wykazują straty ciepła o 40% niższe w porównaniu z belkami wykonanymi z drewna litego.

Materiały izolacyjne firmy niwelują mostki cieplne, przeciągi i sprawiają, że powietrzne w domu jest ciepłe, a ponadto statyczne, czyli takie, w którym nie unosi się kurz – ten fakt ma duże znaczenie dla osób cierpiących na alergie.

 

Gdzie warto zastosować rozwiązania systemu Steico?

Nowatorskie systemy Steico sprawdzają się doskonale w domach szkieletowych. W warunkach wilgotnego i przez sporą cześć roku chłodnego klimatu w naszym kraju ma to duże znaczenie – budownictwo kanadyjskie nie było wysoko cenione ze względu na niższe parametry izolacyjne w stosunku do tradycyjnych sposobów i materiałów. Obecnie domy szkieletowe z materiałów Steico należą do najcieplejszych i najbardziej oszczędnych energetycznie rozwiązań dostępnych na naszym rynku.

Produkty Steico można również stosować przy budowie nowych obiektów murowanych oraz przy remoncie lub przebudowie starych.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *