Odkurzacz pionowy – praktyczne rozwiązanie dla Twojego domu!

odkurzacz pionowy

Sprzęty domowe mają to do siebie, że lubią psuć się w najmniej odpowiednim momencie. Stojąc przed wyborem nowego odkurzacza do domu, warto zdecydować się na przedmiot dobrej jakości oraz taki, który naprawdę sprawdzi się w domowych warunkach. Dowiedz się, jak działa odkurzacz pionowy i jakie są zalety odkurzaczy bezprzewodowych tego typu. Nasze propozycje odkurzaczy na akumulator z pewnością pomogą Ci przekonać się do tego typu sprzętów domowych!

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać?

Odkurzacze pionowe to nie jedyny rodzaj bezprzewodowych odkurzaczy. Na akumulator działają również nowoczesne odkurzacze automatyczne, które sprzątają nasze mieszkanie, podczas gdy my… odpoczywamy! Automatyczne odkurzacze to jednak wciąż drogie rozwiązanie i niesprawdzające się w każdym typie mieszkań i pomieszczeń. Niedoceniane w Polsce odkurzacze pionowe to zaskakująco dobre rozwiązanie. Dostępne w szerokim przekroju cen, lekkie, wygodne i praktyczne odkurzacze pionowe od lat są bardzo popularne w USA. Być może najwyższy czas, by dać im szansę również w naszym kraju?

odkurzacz pionowy

Odkurzacz pionowy, jak działa?

Pionowe odkurzacze mają charakterystyczną budowę, skąd wzięły swoją nazwę. Długa i dość wąska rączka zakończona jest szeroką końcówką odkurzającą, a mniej więcej w połowie tej drogi znajduje się zbiornik na śmieci i akumulator. Ze względu na swoją budowę odkurzacze tego typu często porównywane są do wyglądu szczotki do zamiatania. Ta specyficzna budowa na pierwszy rzut oka wygląda dziwnie, głównie dlatego, że nasze oczy przyzwyczajone są do tradycyjnych odkurzaczy. Pionowy odkurzacz bezprzewodowy jest jednak bardzo praktyczny. Zajmuje niewiele miejsca, a przed użyciem urządzenia wystarczy naładować akumulator. Odkurzacz pionowy, w zależności od modelu, po naładowaniu przeciętnie działa od 30 minut do godziny. Im droższy odkurzacz i lepsza jakość, tym dłuższe będzie jego działanie do momentu konieczności kolejnego naładowania akumulatora. Oprócz tego odkurzacz pionowy wyposażony jest w zbiornik na nieczystości, dzięki czemu nie wiąże się z koniecznością wymiany worka. Wystarczy opróżnić zbiornik po sprzątaniu i opłukać go w wodzie.

Odkurzacz pionowy to w gruncie rzeczy nieskomplikowana maszyna, jednak w dużej mierze jej działanie zależy również od modelu, na który się zdecydujemy.

odkurzacz pionowy

Jaki odkurzacz pionowy kupić?

Oglądając odkurzacze akumulatorowe, a dokładniej mówiąc pionowe, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, zanim zdecydujemy się na zakup. Są to:

 • Moc akumulatora, która decyduje o sile urządzenia i wytrzymałości od jednego do drugiego ładowania.
 • Siła ssania, a więc bezpośrednia moc urządzenia i jego skuteczność.
 • Marka, która bardzo często również decyduje o jakości sprzętu. Nie sugerujemy, że odkurzacze mało znanych marek są złe, jednak w dużej mierze jest to jakość jeszcze niesprawdzona.
 • Pojemność zbiornika na śmieci. To właśnie zbiornik decyduje, jak długo możemy odkurzać bez konieczności oczyszczenia zbiornika.
 • Zasilanie, czyli długość przewodu sieciowego (o ile model posiada kabel umożliwiający odkurzanie przewodowe) i oczywiście akumulator, o którym wspominaliśmy już wcześniej.
 • Akcesoria dodatkowe, którymi w praktyce są wymienne szczotki do odkurzania różnego rodzaju powierzchni. Praktyczne, zwłaszcza jeśli chodzi o ściąganie włosów i sierści z dywanów.

Producenci bardzo często podają również poziom hałasu odkurzacza, dlatego warto sprawdzać również tę informację. Dlaczego? Cichy odkurzacz to także większy komfort i doceni to każdy posiadacz odkurzacza, który hałasuje niczym przegrzana wiertarka udarowa. To może zniechęcić do sprzątania, a przecież sprzątanie i tak mało kto lubi.

Z tak dobrym sprzętem, jakim jest odkurzacz pionowy, domowe porządki bolą mniej. Możecie nam zaufać.

odkurzacz pionowy

Zalety odkurzaczy pionowych

Odkurzacze pionowe to sprzęty wygodne i nie gorsze od uwielbianych przez nasze rodzime domy tradycyjnych odkurzaczy. Jakie zatem zalety oferuje nam odkurzacz pionowy?

 • Brak kłopotów z przechowywaniem. Zdecydowanie łatwiej znaleźć dla niego schowek, niż dla odkurzaczy klasycznych, czy popularnych odkurzaczy wodnych, które rozmiarami i ciężarem potrafią zaskoczyć.
 • Rozsądna cena. Odkurzacz pionowy możemy dostać za naprawdę dobrą kwotę, która może być konkurencyjna dla wszystkich pozostałych rodzajów odkurzaczy.
 • Mobilność i wygoda. Bezprzewodowy odkurzacz dotrze w najodleglejszy kąt każdego pokoju w Twoim domu. Z powodzeniem możesz go również wykorzystać do sprzątania samochodu, nawet jeśli dostęp do prądu jest zbyt daleko, by odkurzacz na kabel dał radę sięgnąć.
 • Lekkość konstrukcji. Odkurzacze pionowe niewiele ważą, dlatego odkurzanie jest wygodne i nie męczy, nawet jeśli masz do posprzątania wiele pomieszczeń w domu.
 • Odkurzacze pionowe w większości pozwalają również na uprzątnięcie płynnych substancji z podłogi. W przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy nie ulegną w ten sposób zniszczeniu.
 • Akumulator pozwala na wygodne sprzątanie całego domu bez konieczności podłączenia go do gniazdka. Oszczędność czasu i wygoda.
 • Zamiast wymiennego worka na śmieci mamy praktyczny pojemnik, którego opróżnianie trwa chwilę i nie powoduje generowania dodatkowych odpadów zanieczyszczających środowisko.

Zwróć uwagę również na nasze sprzęty AGD do zabudowy: zmywarki, kuchenki mikrofalowe i wiele innych!

odkurzacz pionowy

Wady odkurzaczy pionowych

Odkurzacze pionowe, chociaż bardzo praktyczne, mają również swoje wady. Podstawową wadą większości modeli tego typu jest brak stałego zasilania, czyli kabla umożliwiającego odkurzanie bez naładowanego akumulatora. Odkurzacz akumulatorowy, jak sama nazwa wskazuje, działa bezprzewodowo.

Siła i wytrzymałość akumulatora ma więc istotne znaczenie dla jakości i komfortu naszego sprzątania.

Krótki czas działania akumulatora może wiązać się ze sprzątaniem na raty, co z pewnością okaże się uciążliwe. Nawet te bardzo dobre odkurzacze bez konieczności podłączenia do prądu mają czas pracy bardzo ograniczony. Zwykle jest to zaledwie pół godziny. O ile z powodzeniem taki czas wystarczy na uprzątnięcie małego mieszkania, o tyle duży metraż może przyprawiać o irytację. Zwłaszcza że ładowanie akumulatora zajmuje kilka godzin.

Kolejną cechą, która może nieco odstraszyć od urządzeń tego typu, jest wysoka cena.

Przeciętny odkurzacz pionowy kosztuje ponad 1000 zł.

Warto zwrócić uwagę na parametry, jakie otrzymujemy w zamian za cenę, by nasze zakupy skończyły się pełną satysfakcją. W przypadku odkurzaczy tego typu nie płacimy za markę, a za dodatkowe parametry, które mają znaczenie dla pracy urządzenia.

odkurzacz pionowy

Odkurzacz pionowy a szczotka elektroniczna: różnice

Bardzo często obok odkurzacza pionowego w wyszukiwarce Google możemy spotkać się z określeniem szczotka elektroniczna. Wygląd może nasuwać skojarzenie, że jest to inna nazwa na odkurzacz pionowy. W rzeczywistości jednak jest to nowoczesna alternatywa dla odkurzania. Jak działa zatem szczotka elektroniczna? To lekkie urządzenie o wyglądzie kija od szczotki połączonego z szeroką końcówką ssącą od odkurzacza. Szczotka zasysa zanieczyszczenia, dzięki czemu sprząta skuteczniej, niż jesteśmy w stanie zdziałać za pomocą zwykłej szczotki. Jednocześnie nie wymaga tyle zaangażowania, co odkurzanie.

Szczotka elektroniczna również działa na akumulator, jednak jej moc jest znacznie słabsza niż ta osiągana przez odkurzacze.

Użytkownicy mówią jednak, że to moc wystarczająca do codziennego sprzątania domu. Skuteczniejsze niż zamiatanie i wygodniejsze niż odkurzanie. Stosowana zamiennie z odkurzaczem szczotka elektroniczna jest świetnym dodatkiem do każdego domu! Szczotka jest również dużo tańsza niż odkurzacz pionowy – kosztuje średnio od 100 do 200 złotych. Trzeba także zwrócić uwagę, że wiele odkurzaczy bezprzewodowych posiada elektroszczotkę w swoim wyposażeniu.

odkurzacz pionowy

Odkurzacze bezprzewodowe ranking

Najwyższy czas na kilka konkretnych propozycji odkurzaczy pionowych, które cieszą się dużą popularnością i wysokimi ocenami. Zwróć uwagę na te modele:

Philips SpeedPro Max Aqua

To tak zwany odkurzacz trzy w jednym. Kupując odkurzacz pionowy, zyskujemy 2 kolejne możliwości: mycie podłóg oraz odkurzacz ręczny. Napięcie akumulatora litowo-jonowego wynosi 25,2 V, co w praktyce oznacza, że urządzenie może działać nawet do 75 minut, zanim konieczne będzie jego ponowne naładowanie. Odkurzacz wyposażony jest w silnik cyfrowy, a jego moc pozwala na usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, takich jak piasek, sierść, okruchy, włosy i inne. To dobra wiadomość także dla posiadaczy grubych, ciężkich w utrzymaniu w czystości dywanów. Ponadto gadżet posiada dodatkowe funkcje: podświetlenie LED, które pozwoli na dokładne czyszczenie podłóg nawet z najmniej widocznych okruszków. Dopracowane szczotki i podświetlany cyfrowy ekran, który informuje o stanie naładowania baterii. To dobra propozycja dla alergików. W przeciwieństwie do zwykłych odkurzaczy odkurzacz posiada filtr na bakterie i alergeny. Pojemnik na śmieci jest bezworkowy, co stanowi ekologiczne i wygodne rozwiązanie. Cena modelu to 2400 zł.

Dyson V8 Absolute

Ten model wyróżnia się oryginalnym wyglądem, a dodatkową uwagę przyciąga wiele funkcjonalnych końcówek do odkurzania różnego rodzaju podłoży. Czas pracy urządzenia sięga 40 minut do ponownego ładowania. Odkurzacz nie traci swojej mocy bez względu na stan naładowania akumulatora, a duża moc ssąca gwarantuje oczyszczenie podłogi z nawet najdrobniejszych okruchów. Waży niecałe 3 kg i wymaga 5-godzinnego ładowania przed użyciem. W zestawie otrzymujemy 8 końcówek czyszczących. Umożliwia odkurzanie także powierzchni na wysokości, co jest szczególnie przydatne podczas generalnych porządków. Cena odkurzacza Dyson V8 Absolute wynosi około 1800 zł.

Electrolux F9 PF91

To odkurzacz pionowy reklamowany jako uniwersalny ze względu na wiele korzystnych funkcji. Sprzęt doskonale pochłania mikropyłki, przez co staje się dobrą ofertą dla alergików lub osób, które mają na uwadze swoje dobre zdrowie i samopoczucie. Dzięki 36 V mocy nasze mieszkanie będzie idealnie czyste. Marka podaje, że na maksymalnej mocy urządzenia odkurzacz działa około 20 minut. Podstawowe funkcje, czyli odkurzanie podłogi bez dywanów, pozwalają na godzinną pracę sprzętu. Electrolux potrzebuje 6 godzin, by w pełni naładować akumulator. Model ma estetyczną kontrolkę LED pokazującą poziom baterii oraz rozbudowaną filtrację, która skutecznie dba o jakość powietrza w naszym domu. Automatyczna regulacja mocy pozwala na wygodne odkurzanie bez konieczności ręcznego ustawiania parametrów. To odkurzacz pionowy, który zebrał bardzo dużo pozytywnych opinii i został również wyróżniony nagrodą if Design Awards w roku 2019.

Maksymalny czas działania zależny jest od funkcji, z jakiej w danej chwili korzystamy, dlatego bądź przygotowany na to, że odkurzacz może działać krócej, niż podaje producent i nie jest to wskazanie do reklamacji.

odkurzacz pionowy

Odkurzacz pionowy w dobrej cenie – nasze top 3

Nasz mały ranking ma na celu przedstawienie wartych uwagi, naszym zdaniem, odkurzaczy bezprzewodowych w różnych cenach. Porównamy jakość i ilość funkcji, byś mógł zdecydować, który model i w jakiej cenie warto kupić. Poznaj nasze propozycje:

Bosch Readyy’y BBHL21841

Odkurzacz pionowy Bosch w bardzo dobrej cenie! Za model dostępny w kilku kolorach do wyboru zapłacimy niecałe 500 zł. Z tego względu warto wciąć pod uwagę tę propozycję od renomowanej marki. To wersja odkurzacza dwa w jednym: otrzymujemy klasyczny odkurzacz bezprzewodowy z możliwością przekształcenie go w wygodny odkurzacz ręczny. Siła akumulatora nie jest imponująca w porównaniu do droższych modeli, jednak wystarcza na skuteczne sprzątanie domu. Siła 14,4 V gwarantuje pracę sprzętu do 40 minut, zanim ponownie trzeba będzie naładować odkurzacz. Narzędzie posiada wskaźnik naładowania akumulatora i można go czyścić na mokro, co jest dużym udogodnieniem. Jak wszystkie inne modele tego typu, odkurzacz pionowy marki jest niezwykle lekki i poręczny. Prosty w użytkowaniu i przechowywaniu.

Samsung VS60K6050KW/GE

Nasze zestawienie proponuje również odkurzacz marki Samsung. Model VS60K6050KW/GE dostępny jest za niecałe 800 zł, również jest więc budżetową wersją nowoczesnej maszyny sprzątającej. Model także wyposażony jest w dodatkowe akcesoria i możliwość odłączenia części, która zamieni się w mały odkurzacz ręczny, który z łatwością dotrze do wszystkich trudno dostępnych miejsc, zwłaszcza że posiada ruchomą końcówkę. Dodatkowym atutem produktu jest działanie na wymienne baterie. Podczas gdy jeden zestaw baterii się ładuje, Ty możesz korzystać z drugiego kompletu. Sam akumulator działa do 30 minut. Dzięki wymiennym bateriom z pewnością zdołasz posprzątać nawet duże mieszkanie. To dość ciekawa funkcja, wyjątkowa dla odkurzaczy akumulatorowych. Z tego względu warto, by odkurzacz Samsung uświetnił nasze zestawienie.

Electrolux Ergorapido EER77SSM

Ostatnia propozycja pochodzi od znanej marki Electrolux. Model zebrał przychylne opinie od bardzo wielu osób, zatem nasze zestawienie nie może go pominąć. To odkurzacz stojący za blisko 900 zł, a więc wciąż nie tak drogi, jak przeciętne modele znanych marek. Dzięki odłączanej części sprzęt zamienia się w wygodny odkurzacz ręczny, co stanowi kolejny plus. Jak na średnią energię silnika, która wynosi 18 V, urządzenie działa zaskakująco długo, bo aż 45 minut. Gadżet jest cichy i waży około 3 kg tak jak pozostałe, równie lekkie modele. Wyróżnia go także przyjemny dla oka wygląd. Odkurzacz także posiada światełko LED informujące o stopniu naładowania akumulatora, oświetlenie LED ułatwiające odkurzanie i samoczyszczącą się szczotkę. Wadą urządzenia może być brak możliwości odkurzania na mokro, ale nasze klasyczne odkurzacze już nas do tego przyzwyczaiły, więc jeżeli nie zależy Ci tak bardzo na możliwości sprzątania za pomocą odkurzacza cieczy, ten model jest dla Ciebie!

Większość modeli odkurzaczy tego typu posiada aż dwuletnią gwarancję!

odkurzacz pionowy

Tanie odkurzacze pionowe, czy warto?

Chociaż nasze zestawienie zawiera sporo odkurzaczy w niskich cenach, to dostępne są jeszcze tańsze, wręcz znacznie tańsze oferty, których nie zamieściliśmy rankingu. W sklepach znaleźć można również bardzo tanie propozycje sprzętów bezprzewodowych, dzięki którym szybko i dokładnie możemy posprzątać podłogi w mieszkaniu, a także tapicerkę i dywaniki w samochodzie. Szczególnie niskie ceny dla wybranych odkurzaczy proponuje marka Zelmer, a ich odkurzacze zdają się cieszyć dużą popularnością na rynku. Obecnie wiele modeli jest zupełnie niedostępnych z racji wyprzedanej kolekcji. Czy zatem opłaca się kupować tanie odkurzacze pionowe? Różnica między klasycznym modelem a tanią wersją może wynosić nawet 1000 zł! Czy to oznacza, że kupując drogie modele przepłacamy?

Tani odkurzacz pionowy niekoniecznie musi być źle zrobiony i nie musi ulec uszkodzeniu po kilku użyciach. Prawdopodobnie elementy użyte do produkcji taniego odkurzacza bezprzewodowego będą gorsze, niż takie użyte w odkurzaczu za ponad tysiąc złotych, jednak jeszcze nie to jest powodem, dla którego nie warto kupować zbyt tanich modeli odkurzaczy. Poniżej przedstawiamy kilka powodów:

 • Słaba siła ssąca i krótki czas działania akumulatora, zwykle poniżej 40 minut.
 • Brak możliwości odkurzania lub mycia na mokro.
 • Niewiele akcesoriów dodatkowych, które umożliwiają komfortowe sprzątanie na każdej powierzchni.
 • Słaba jakość materiałów użytych do wykonania odkurzacza.

Na przykładzie dwóch modeli: Dyson V8 Absolute, który został opisany wyżej i, jak wiemy, kosztuje około 1800 zł, oraz Zelmer ZVC015ZQ Cito One, który kosztuje niecałe 300 zł, opiszemy powyższe różnice. Podobieństwa stanowi 5-godzinne ładowanie i waga: oba modele ważą około 3 kg. Chociaż na pierwszy rzut oka oba odkurzacze wyglądają ciekawie i chcemy je kupić, to dzięki parametrom możemy poznać różnice. Zelmer ma o wiele słabszą siłę (14,4 V) w stosunku do V8 (21,6 V) i działa o połowę krócej, bo zaledwie niecałe 20 minut w stosunku do 40 minut pracy droższego modelu.

odkurzacz pionowy

Należy również mieć na uwadze, że odkurzacze na akumulator nie posiadają zwykle kabla, który umożliwia odkurzanie bez naładowanego sprzętu.

Zelmer nie pozwala również odkurzania na mokro, a dodatkowe końcówki to zaledwie elektroszczotka, podczas gdy Dyson V8 ma aż 8 dodatkowych końcówek i możliwość odłączenia części odkurzacza, by mieć wygodny odkurzacz ręczny. Można także wnioskować, że sprzątanie za sprawą droższego modelu będzie w tym wypadku skuteczniejsze i bardziej komfortowe. Zamiast tanich odkurzaczy akumulatorowych lepiej zdecydować się na lepszej jakości odkurzacz tradycyjny. Wtedy nasze sprzątanie może nie będzie tak wygodne, ale na pewno skuteczne. Nasze propozycje tańszych odkurzaczy także nie posiadają maksymalnie rozbudowanych funkcji, ale wiążą się z dobrą jakością i wciąż stanowią gwarancję wygodnego i dokładnego sprzątania, której bardzo tanie sprzęty mogą nie mieć.

Masz pytania lub chcesz wyrazić własną opinię? Podziel się spostrzeżeniami w komentarzach!

odkurzacz pionowy

Odkurzacz pionowy cena

Odkurzacze pionowe, jak zapewne zdążyłeś zauważyć, mają szeroki przekrój cen. Należy pamiętać, że zbyt duża oszczędność może okazać się dla nas zgubna.

Odkurzacz pionowy można otrzymać już za nieco ponad 100 zł, jednak ciężko spodziewać się, by sprzęt za tę cenę działał wiele lat i był wydajny na tyle, na ile oczekujemy.

Szukając odkurzacza do domu, warto szukać promocji, które znane sklepy RTV i AGD mają stosunkowo często. Przeciętny, dobry odkurzacz pionowy dostaniemy za około 500-600 zł. Zaawansowane modele kosztują ponad 1000 zł, czasami sięgając również do 2000 zł. Różnicę w cenie generuje jakość materiałów, ale przede wszystkim chodzi o moc akumulatora.

Decydując się na odkurzacze pionowe zwróć uwagę na siłę akumulatora i czas działania po pełnym naładowaniu.

To, jak długo działa odkurzacz przed ponownym ładowaniem i jak dobrą ma siłę ssania, od której zależy dokładność sprzątania. Przy wyborze odkurzacza pionowego kluczowa jest nie sama cena, a parametry oraz funkcje. Warto wykorzystać nasze porady, które miałeś okazję poznać wyżej, lub poprosić o pomoc ekspedienta, który powinien wyjaśnić, na czym polega różnica między każdym interesującym Cię modelem odkurzacza. Dobre modele o podstawowych funkcjach wraz z jednym lub dwoma ciekawymi dodatkowymi parametrami dostaniesz już za około 600-800 zł. Jest to więc swego rodzaju inwestycja, jednak, jak już niejednokrotnie wspominaliśmy: dobry sprzęt będzie szedł w parze z nieco wyższą ceną.

odkurzacz pionowy

Gdzie kupić odkurzacz pionowy?

Większy sprzęt taki jak odkurzacze z akcesoriami wygodnie jest kupować online z dostawą do domu, chociaż równie dobrym pomysłem jest obejrzenie wybranego modelu na żywo. Gdzie warto kierować swoje zainteresowanie w czasie poszukiwań idealnego pionowego odkurzacza? Zwróć uwagę na sklep internetowy Black Decker, gdzie znajdziesz naprawdę szeroką ofertę odkurzaczy bezprzewodowych i innych elektronarzędzi, które usprawniają pracę w domu. W sklepie znajdziesz nie tylko odkurzacz pionowy, ale również szczotki elektroniczne, małe odkurzacze ręczne, mopy parowe i wiele innych akcesoriów gospodarstwa domowego. Postęp technologiczny doskonale ułatwia pracę w domu i sprawia, że jesteśmy bardziej ekologiczni i przyjaźni dla środowiska.

Kolejnym sklepem wartym uwagi jest oferta online marki Dirt Devil. To producent, który jest numerem jeden w Niemczech! Nic nie stoi na przeszkodzie, by dać mu szansę również u nas. Markę wyróżniają bardzo korzystne ceny produktów, które dostępne są w przedziale od 250 do 500 zł, co, jak na produkty tego typu jest naprawdę dobrą ceną. Odkurzacz pionowy za mniej niż 1000 zł znaleźć trudno, a producent ma w swojej ofercie odkurzacz pionowy, którego akumulator ma 32,4 V i działa aż do 75 minut. Za cenę 550 zł odkurzacz wydaje się wyjątkowo korzystną ofertą. Wystarczą tylko 4 godziny ładowania, a sam sprzęt jest lekki i przyjemny dla oka. Małą wadą produktu może być jedynie brak możliwości odkurzania na mokro.

Propozycje najpopularniejszych modeli odkurzaczy mają również znane sklepy sieciowe, takie jak Media Markt, Media Expert i wiele innych. Sklepy prowadzą również sprzedaż na Allegro. Możliwości zakupu odkurzacza pionowego jest więc naprawdę dużo i jedynym problemem jest podjęcie decyzji, który model będzie dla nas najlepszy! Możesz spędzić wiele godzin, zastanawiając się, który odkurzacz kupić lub wybrać się do sklepu stacjonarnego i poprosić o pomoc sprzedawcę.

Masz już konto w naszym sklepie? Zapisz się do newslettera i poznaj najnowsze akcesoria AGD! Zmywarki do zabudowy i wiele innych. Warto mieć u nas konto! Zaloguj się lub zarejestruj i bądź na bieżąco!

odkurzacz pionowy

Odkurzacz pionowy opinie

Chociaż liczba użytkowników odkurzaczy pionowych w Polsce nie jest tak liczna, jak liczba zwolenników odkurzaczy tradycyjnych, zarówno workowych, jak i bezworkowych, to w internecie nie brakuje opinii na temat odkurzacza pionowego. Oto co udało nam się znaleźć na internetowych forach:

 • Tak, prawdę mówiąc, to nie znam się na odkurzaczach, ale gdy dostałam od rodziców w prezencie Athen marki Hoover zaskoczyła mnie przyjemność sprzątania z jego pomocą. Nie wiedziałam, że istnieją takie automaty o tak dużej ilości funkcji. Jest wyjątkowo wydajny i posiada dużą zwrotność, dzięki czemu wszędzie nim mogę dotrzeć. Musicie sami się przekonać, jak działa.
 • Warto 🙂 ale trzeba wybrać coś na prawdę solidnego jak Electrolux pure f9, macie go np na media expert. Dla mnie jest na plus bo ma akumulator i filtruje powietrze.
 • Sprawdza się, to duża oszczędność czasu. Raz że nie ma kabla więc szybciutko sobie nim manewrujesz, a dwa – jest tak cichy, ze odkurzasz kiedy chcesz.
 • Bardzo lekki i zwrotny odkurzacz. Bez problemu sprawdza się na płytkach, panelach, jak i na dywanie. Pracuje cicho i lekko. Polecam.
 • Witam, zakupiłam sprzęt firmy Elektrolux – model Ergorapido EER77SSM. Zakup poleciła mi dobra znajoma. Jest lekki, ładnie się prezentuje, szybki w użyciu. Moja 6-letnia córeczka bardzo chętnie odkurza i nie sprawia jej to trudności. Sprzątanie to czysta przyjemność.

Biorąc pd uwagę ilość pozytywnych opinii (przytoczyliśmy zaledwie kilka) inwestycja, jaką jest pionowy odkurzacz, wydaje się naprawdę dobrym pomysłem. W końcu nikt nie lubi sprzątać, a wielu z nas lubi spędzać czas w czystym i przyjemnym domu.

Masz już odkurzacz pionowy? Dodaj opinię na naszej stronie! Chętnie dowiemy się, co o nim sądzisz.

odkurzacz pionowy

Dla kogo odkurzacz pionowy?

Odkurzacz pionowy to nowoczesne rozwiązanie, do którego skutecznie zachęcają reklamy i przyciągające opisy producentów. Dobrej jakości odkurzacz pionowy działa niezawodnie, a sprzątanie przestaje być tak uciążliwe, jak to zwykle bywa.

Czy zatem odkurzacze pionowe to doskonała propozycja dla każdego?

Cóż, z pewnością nie będziesz żałował, kiedy w Twoim domu pojawi się tak nowoczesny sprzęt. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że nie każdy rodzaj odkurzacza bezprzewodowego będzie pasował do Twoich wymagań. Należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak wielkość domu, rodzaj sprzątanych powierzchni, budżet, jaki możesz przeznaczyć na odkurzacz, a także częstotliwość korzystania. Spora inwestycja w narzędzie do sprzątania, z którego nie masz zamiaru korzystać to kiepski pomysł. Kiedy weźmiesz pod uwagę te wszystkie czynniki, będziesz na 100% zadowolony!

Masz więcej pytań? Zadzwoń lub napisz, a z pewnością doradzimy Ci w wyborze idealnego sprzętu do Twojego domu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *