Kuchnia nowoczesna, pomysły na niedrogi remont

Mówi się, że charakter człowieka zmienia się co 7 lat. Zmieniają się jego upodobania smakowe, nagle lubi inne kolory niż dotychczas, czasem pokornieje albo na odwrót. Wraz ze zmianami charakteru chce zmienić wszystko co go otacza. I nagle staje przed dylematem czy wymienić meble w kuchni, czy pomalować same ściany? A może zrobić remont od podszewki? Ale czy wystarczy na to wszystko gotówki, by wilk był syty i owca cała?

2015-07-31_13h58_01

 

źródło pinterest/Barbara Eaman

Dzisiaj podpowiemy jak niedużym kosztem doprowadzić kuchnię do stanu używalności.

Wiadomą sprawą jest, że wizja remontu nie jednemu spędza sen z powiek i czasem przysparza więcej kłopotów aniżeli byśmy sobie tego życzyli. Co więcej remont starego sprawia więcej problemu niż wykańczanie nowego, dlatego wcześniej trzeba zaplanować prace tak, aby wszystko było jasne i klarowne.

Jeśli zdecydujemy się na remont własnymi rękami to w zasadzie zapłacimy tylko za materiały. Jeśli zatrudnimy fachowca to koszty się podwoją lub potroją, to zależy ile osób z firmy będzie. No i trzeba teraz przekalkulować co się bardziej opłaca. Nasze ręce czy ręce fachowca. My zrobimy to taniej, ale nie oszukujmy się, nie zawsze lepiej i dokładnie. A bo to nam się nie chce, a bo to odpowiedniego sprzętu nie było i wreszcie bo nie do końca potrafimy. A firma ( chociaż pewności też nie mamy ) powinna wiedzieć co robi i z czym przychodzi.

Dalszy koszt jest uzależniony od rodzaju materiałów i zakresu prac jakie trzeba wykonać.

I dzieląc na zakres prac i najniższą półkę cenową to:

  • wymiana instalacji wodno – kanalizacyjnej to koszt ok. 500 zł. Rury, zawory, podejścia wodno- kanalizacyjne,
  • instalacja elektryczna ok. 300 zł wliczając w to montaż, otwór, puszkę rozgałęźną, łączniki i gniazda,
  • wentylacja to koszt 200 zł ( kratka + montaż, wentylatory ścienne + montaż, koszty instalacji do zasilania),
  • pozostaje ogrzewanie, koszt od 500zł ( wykonanie podejścia do grzejnika, grzejnik najprostszy, płytowy, i zawór.

2015-07-31_13h58_36

 

źródło pinterest/ Wandfliesen aus Zement

To tylko najważniejsze aspekty, które po latach należałoby wymienić. Koszt nieduży przy tym remoncie. Nie bierzemy natomiast pod uwagę farb, może nowych kafelek, pięknych mebli.

Stare płytki można odświeżyć zmieniając kolor fugi na kontrastową. Fronty w szafkach również można nieco zmodernizować nakładając na nie specjalną naklejkę dostępną w sklepach budowlanych, lub za pomocą farby do drewna całkowicie zmienić kolor mebli. Zatem sami widzicie, że pomysłów na remont kuchni jest wiele, jednak koszt jest wyceniany indywidualnie w zależności od wymagań i zasobności portfela.


Tagi:

Kategorie: