Grzejnik drabinkowy przy projektowaiu małej łazienki

W każdej części mieszkania jest ważne ogrzewanie. To nie ulega wątpliwości. Poręcznym rozwiązaniem na projektowanie małej łazienki jest zamontowanie kaloryfera drabinkowego. Trzeba tylko wiedzieć, jak i gdzie go zainstalować.

Kaloryfery drabinkowe mają tę zaletę, że łączą w sobie dwie funkcje. Po pierwsze grzeją łazienkę w zimie. Po drugie przyspieszają suszenie ręczników, czy nawet ubrań, a ponadto służą jako zwyczajny wieszak na ręczniki. Wykorzystanie grzejnika drabinkowego ułatwia projektowanie małej łazienki, ponieważ zwalnia miejsce, które mógłby zajmować wieszak na ręczniki lub dodatkowy kaloryfer.
Trzeba jednak przed zamontowaniem takiego grzejnika wiedzieć, gdzie nie należy go ustawiać. Żaden grzejnik nie powinien być montowany blisko otworu wentylacyjnego, gdyż będziemy wtedy tracić całe generowane przez niego ciepło. Nierozsądnym jest także ustawianie grzejnika w pionie kanalizacyjnym.
Niektórzy mają pomysły, aby wieszać grzejnik drabinkowy nad pralką. Jest dalece niekorzystne rozwiązani, bo łatwo sobie wyobrazić sytuację, w której ręcznik lub ubranie spada z grzejnika, na którym uprzednio zostało powieszone. Jeżeli kaloryfer wisi nad pralką, to czeka nas niechybne nurkowanie i poszukiwanie w trudnych warunkach.
Podobnie nieciekawym pomysłem jest zamontowanie takiego kaloryfera nad wanną. Wystarczy, że suszone na grzejniku ubranie spadnie do wanny pełnej wody… Ubrania nie spadają z grzejnika codziennie, ale jest wydarzenie zupełnie normalne i zdarza się każdemu regularnie. Po co narażać się na ryzyko niepotrzebnego zachodu i denerwowania się. Nie mówiąc o tym, że zarówno pralka, jak i wanna utrudnia nam dostęp do grzejnika, jeżeli wisi on na tymi elementami wyposażenia. Warto zastanowić się nad tymi aspektami przy projektowaniu małej łazienki.
Opcjonalnym, ale bardzo przydatnym rozwiązaniem jest zainstalowanie zintegrowanej z grzejnikiem dodatkowej grzałki. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie poza sezonem grzewczym. Pozwala ono na uczynienie kaloryfera drabinkowego suszarką na ubrania, które mieliśmy na sobie wracając do domu podczas ulewy.

Te i inne prawdy warto wziąć pod uwagę instalując u siebie grzejnik drabinkowy. W każdym miejscu należy myśleć o pożytkach z takiego umiejscowienia grzejnika, ale też o komplikacjach z tym związanych.


Tagi:

Kategorie:,