Czy warto instalować kabinę prysznicową bezbrodzikową?

Jeszcze niedawno dużą popularnością cieszyły się kabiny prysznicowe bezbrodzikowe. To rozwiązanie jest nadal bardzo atrakcyjne, jednak decyzja o jego zastosowania powinna zapaść jeszcze przed wybudowaniem lub kupnem mieszkania.

Wiele pracy

Instalacja kabiny bezbrodzikowej jest niezwykle trudna. Wymaga szeregu działań związanych z niemal kapitalnym remontem łazienki. Konieczne jest zerwanie posadzki i przeprowadzenie izolacji, aby woda nie ściekała do – na przykład – sąsiadów z dołu. Konieczna jest także instalacja specjalnego odpływu, który musi być na odpowiedniej wysokości.

Innymi słowy – warto zainteresować się kabinami bezbrodzikowymi. Jednakże albo będziemy o tym myśleć przed zakupem lub budową mieszkania lub przy okazji generalnego remontu łazienki.

Alternatywa

W innych okolicznościach polecam przyjrzeć się nowoczesnym brodzikom, które charakteryzują się tym, że są bardzo nisko osadzone i do tego niezwykle estetyczne. Mają tę przewagę, że nie wymagają do montażu zrywania posadzki, a ponadto w wypadku brodzika nie występuje tak duże ryzyko, że gdzieś znajdzie się błąd w instalacji skutkujący przedostawaniem się wilgoci w miejsca niepożądane.

Długofalowa inwestycja?

Trendy w aranżacji wnętrz szybko się zmieniają, a warto pamiętać o tym, że decyzja o takim a nie innym wystroju jest decyzją na lata. Przynajmniej zakładam, że każdy chciałby, żeby dokonując remontu robił to z myślą o długofalowym czerpaniu korzyści z owego przedsięwzięcia.

Dlatego też poszukując inspiracji na wystrój łazienki, warto pomyśleć estetyce, ale też o tym, jak wiele czasu zajmie nam praca nad wdrożeniem owego rozwiązania. A także, jak duże będą tego wdrażania koszty. Następnie warto przyłożyć do tego ryzyko, które bierzemy na siebie. Dużym ryzykiem jest niepowodzenie w zakładaniu instalacji. Nieco mniejszym, ale wartym niejakiej uwagi jest możliwość, że to, co sobie urządzimy szybko wyjdzie z mody.

To, o czym piszę dotyczy właśnie kabim bezbrodzikowych, których nie krytykuję. Są znakomite i pięknie się prezentują, ale nie zawsze trzeba je instalować u siebie.
Jeżeli ma to nas kosztować zbyt dużo pracy, to warto pomyśleć o nowoczesnym, niskim brodziku. On również wygląda niezgorzej.


Tagi:

Kategorie:,